mówimy // tołpa:off
mówimy // tołpa:off

mówimy // tołpa:off

Opublikowany

żyjemy w czasach, w których wszystko trzeba. Być, mieć, chcieć, wyglądać.

może podobnie jak Ty - jesteśmy zmęczeni trwaniem w niekończącym się napięciu, gotowości, trybie stand-by. A przecież to, jak czujemy się każdego dnia, wpływa na całe nasze życie. Zadowolenie jest sumą drobnych, ale przemyślanych decyzji. 
W czasach, kiedy wszystko jest na pozór przydatne , najważniejszą umiejętnością okazuje się zdolność mądrego wybierania. To nie tylko kwestia decyzji podejmowanych w sklepie, ale całego stylu życia. My w to wierzymy.

może więc warto powiedzieć „off”:

  • presji i oczekiwaniom innym;
  • nieprzemyślanym decyzjom i pośpiechowi;
  • zadowalaniem się byle czym;
  • utrudnianiu codzienności;
  • i temu, że wygląd zewnętrzny jest najważniejszą rzeczą na świecie.


wyłączamy się z pogoni - naciskając przycisk off i zatrzymując dowolnie wybraną klatkę codzienności. Na powrót świadomie ciesząc się m.in. prostotą, szczegółem, równowagą. Istotnością. I tymi najzwyklejszymi sytuacjami pod słońcem: deszczem w upalny dzień, chwilą spokoju, dobrym filmem, obserwowaniem rzeczywistości na ławce w ulubionym miejscu, dobrą kawą w dobrym towarzystwie, inspirującą rozmową czy wygodnym siodełkiem w rowerze. Łapiemy oddech. To trochę jak słuchanie muzyki „unplugged”. Po prostu.

usuwamy negatywne emocje, robiąc miejsce dla trochę innych decyzji i lepszego samopoczucia
 (choć i nam zdarza się denerwować stojąc w korku).

nasze off jest nowym on.

w(y)łączysz się?

ps 
żyjemy coraz szybciej. To fakt. Jeśli nie mamy możliwości, żeby trochę zwolnić, spróbujmy, chociaż zapewnić sobie przyjemniejsze warunki do „dalszego biegania”. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

tołpa poleca: książki

poniżej lista kilku książek, które lubimy