design made in Poland
design made in Poland

design made in Poland

Opublikowany

polecamy marki dobre, bo polskie

po sieci krąży aktualnie mem, w którym autor pisze, że kupując produkty z wielkich, sieciowych koncernów wcale nie sprawiamy, że przeciętny, etatowy pracownik dzięki nam zacznie się bogacić. Dokładamy w ten sposób przysłowiowe trzy grosze do dalszego rozwoju wielkiej machiny, w której najwięcej zyskują pracownicy najwyższego szczebla. Kiedy jednak postanawiamy zrobić zakupy w osiedlowym warzywniaku, małej manufakturze, zjeść obiad w rodzinnej restauracji, mamy realny wpływ na dołożenie małej cegiełki do rozwoju czyjegoś biznesu. Dlaczego więc tak rzadko to robimy?

jako że sami jesteśmy polską marką i jesteśmy z tego dumni, postanowiliśmy podzielić się z Wami naszymi ostatnimi odkryciami z rodzimego rynku. A nuż zachwycicie się nimi równie mocno, co my. 


ELEMENTY


marka odzieżowa wchodząca w skład Transparent Shopping Collective - platformy sprzedażowej w przejrzysty sposób informującej klientów o cenie materiałów, kosztach pracy i marży. Elementy simple wear to klasyka podana w nowoczesnym wydaniu, proste kroje oraz ponadprzeciętna jakość wykonania. To rzeczy proste i użyteczne. Zupełnie takie, jak lubimy.

KRISTOFF



ceramika Kristoff z Wałbrzycha umie w dobry design. Oprócz bazowych kolekcji, w swoich zbiorach posiada również kilkanaście linii produktowych powstałych we współpracy z polskimi twórcami. Nas urzekły w szczególności prace Kai Kusztry, która na przedmioty użytku codziennego przeniosła wizerunki wybitnych odkrywców. Jeśli witać nowy dzień, to tylko w gronie najlepszych!


ZAPALGO



designerskie lampy wykonane z miedzianych rur zdają się idealnie wpisywać w aktualne trendy dotyczące urządzania wnętrz w stylu industrial. Choć trzeba przyznać, że to surowe w swej prostocie oświetlenie całkiem dobrze radzi sobie również w przytulnych pomieszczeniach. Na ideę połączenia ze sobą żarówki z hydrauliką wpadli trzej panowie: Andrzej Ruszkowski, Maciej Papiński oraz Tomasz Kudelski, którzy aktualnie zarządzają coraz lepiej prosperującą manufakturą w Warszawie. Brawo Wy!

ps nie od dziś wiadomo, że herbata wypita w pięknej filiżance smakuje lepiej. Po co więc na dzień dobry pozbawiać się tej przyjemności?

Kopiuj tekst

Udostępnij

Stać nas na więcej

nie wszyscy jesteśmy tacy sami. To oczywiste, prawda? Mimo to często zachowujemy się tak, jakbyśmy byli (albo przynajmniej powinni być).