Jak skutecznie odpoczywać?
Jak skutecznie odpoczywać?

Jak skutecznie odpoczywać?

Opublikowany

Zapominamy, że takie cechy, jak siła woli, kreatywność, czy koncentracja działają podobnie do mięśni, które do sprawnego działania potrzebują regularnego odpoczynku.

"Mimo, że przez ostatnie dwieście lat medycyna zrobiła gigantyczne postępy, problem stresu pozostał wciąż aktualny. Świat nadal przyśpiesza, a my pracujemy więcej niż kiedykolwiek. Odpoczynek kojarzy się głównie z lenistwem, a po pracy, zamiast myśleć o regeneracji, wolimy przygotowywać się do udziału w maratonie. Staramy się bić rekordy w godzinach za biurkiem, bo to właśnie ilość, a nie jakość, kojarzy nam się z produktywnością.

Skutki zmęczenia wyraźnie widać np. w zachowaniu sędziów decydujących o zwolnieniach warunkowych. Więźniowie, których przypadki są rozpatrywane rano, mają większe szanse na przedterminowe zwolnienie, niż osoby, których sprawy analizowane są w dalszej części dnia.

Im mniej mamy energii, tym mniejszą mamy ochotę na podejmowanie ryzyka i gorzej wychodzą nam trudne wybory".

Więcej o tym, jak zgubny wpływ na nasze życie ma pośpiech oraz o sposobach na zwiększenie energii, przeczytacie na blogu Jacka Kłosińskiego

Kopiuj tekst

Udostępnij

Jakość codzienności

"A może by opowiedzieć o tym, czym dla mnie jest dbanie o jakość codzienności, o tych wszystkich małych rzeczach, które sumują się w dobre, radosne i spokojne życie?".