Jakość codzienności
Jakość codzienności

Jakość codzienności

Opublikowany

"A może by opowiedzieć o tym, czym dla mnie jest dbanie o jakość codzienności, o tych wszystkich małych rzeczach, które sumują się w dobre, radosne i spokojne życie?".

"Minimalizm i jakość to pojęcia właściwie nierozłączne. Gdy mówi się o tym, by mieć mniej i mniej robić, naturalnym dopełnieniem jest „ale za to lepiej”. Używać ładniejszych, trwalszych przedmiotów i bardziej skutecznych produktów, kupować mniej, ale w sposób bardziej przemyślany. Mieć mniej zajęć, ale poświęcać im więcej uwagi i czerpać z nich więcej satysfakcji. Upraszczanie życia i eliminowanie nadmiaru z otoczenia bardzo wzmacniają przywiązanie do jakości w każdym aspekcie, od garderoby i toaletki poczynając, na śnie i wypoczynku kończąc. Bo inaczej się nie da. Im mniej chcesz posiadać, tym bardziej zależy Ci na niezawodności, trwałości i skuteczności tego, co w swojej przestrzeni pozostawiasz. 

Jakość życia codziennego podlega tym samym prawom: by żyć dobrze, trzeba na podstawie wiedzy (znajomości siebie i swojego otoczenia), doświadczenia, obserwacji i rozmów z współuczestnikami naszej codzienności wypracować zestaw osobistych oraz rodzinnych/domowych zasad, których dobrowolnie się przestrzega, samemu i kolektywnie, aby móc każdy dzień przeżyć jak najlepiej, z największą radością".

O sprawdzonych sposobach dbania o jakość dnia codziennego przeczytacie na Prostym Blogu

Kopiuj tekst

Udostępnij

tołpa x 16. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty

kolejny rok towarzyszymy jednemu z najważniejszych filmowych festiwali w Polsce. Bo równie mocno, co kosmetyki, cenimy sobie kulturę.