5 miejsc w każdym mieście, które odwiedzisz za darmo
5 miejsc w każdym mieście, które odwiedzisz za darmo

5 miejsc w każdym mieście, które odwiedzisz za darmo

Opublikowany

to nieprawda, że wolny czas można dobrze spędzać jedynie z pełnym portfelem w plecaku.

udowodnimy Wam, że w każdym - mniejszym lub większym polskim mieście znajdują się miejsca, które można zobaczyć zupełnie za darmo. A takie zaoszczędzone na wstępie pieniądze można, a wręcz należy bez wyrzutów sumienia przeznaczyć na porcję dużych lodów. Z bitą śmietaną, rzecz jasna.

1. muzeum. W określone dni tygodnia większość muzeów wstęp na wystawy czasowe oferuje zupełnie bez opłat. To nie tylko dobra okazja, żeby spędzić ciekawie popołudnie, ale również powód do odwiedzenia nieznanego dotąd miejsca w mieście. 

2. park. Aktywności na świeżym powietrzu potrafią dostarczyć organizmowi więcej hormonów szczęścia, niż tabliczka czekolady. Wiemy, że trudno w to uwierzyć, ale spróbujcie przez pół godziny pograć ze znajomymi w badmintona, a przez kolejne pół ścigać się po parkowych alejach. Gwarantujemy nagły przypływ energii.

3. punkt widokowy. I nie, wcale nie mamy na myśli miejsc stworzonych z myślą o turystach. Mówimy tu raczej o kilkupiętrowym domu handlowym w Twoim mieście. Wystarczy wjechać windą na ostatnie piętro, wyjść na najwyższą kondygnację parkingu i voila! Możemy się cieszyć widokiem na panoramę całego miasta. I to zupełnie za free.

4. kino plenerowe. W okresie wakacji w każdym większym mieście organizowane są pokazy filmów pod gołym niebem. Czy w połączeniu z odpowiednim towarzystwem oraz pysznym jedzeniem to nie brzmi właśnie, jak przepis na idealny, letni wieczór?

5. biblioteka. Jeśli właśnie ziewnąłeś ze znudzenia na sam dźwięk nazwy, daj nam skończyć ten akapit do końca. Biblioteka to nie tylko książki, czasopisma, filmy i muzyka za darmo. To również wiele fantastycznych, cyklicznych spotkań z autorami, bezpłatne wieczory językowe i mnóstwo nowych doświadczeń, których nie nabędziesz w domu. Brzmi lepiej, prawda? 


ps nie zawsze doceniamy czynności, które możemy wykonywać we własnym mieście i to w dodatku za darmo. Ale to wcale nie oznacza, że te nie są fajne.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Suma małych kroków drogą do odkrycia własnego stylu

przechadzając się po galeriach handlowych, lub przeglądając kolejne strony Internetowe możemy się pogubić.