Suma małych kroków drogą do odkrycia własnego stylu
Suma małych kroków drogą do odkrycia własnego stylu

Suma małych kroków drogą do odkrycia własnego stylu

Opublikowany

przechadzając się po galeriach handlowych, lub przeglądając kolejne strony Internetowe możemy się pogubić. 

wszystkie trendy, rzeczy, które są „must-have” tylko przez chwilę, ukierunkowują nasze wybory. Nie zawsze w dobrą stronę.

nic dziwnego, że większość z nas otwierając rano szafę, nie ma się w co ubrać. Mimo pełnych po brzegi półek ubrań, torebek i butów w tysiącach kolorów, tanich dodatków, jesteśmy sfrustrowani i nie czujemy się dobrze ze swoim wyglądem.

a gdyby tak odciąć się od wszystkich bodźców? Zrobić sobie odwyk od zakupów, przeglądania prasy i stron w Internecie? Znaleźć chwilę na zastanowienie się, co tak naprawdę jest nam potrzebne i co nam się w ogóle podoba? Wygospodarować w swoim zabieganym życiu moment, by pomyśleć jacy jesteśmy. Jaki tryb życia prowadzimy, czy potrzebujemy rzeczy eleganckich, czy jednak możemy pozwolić sobie na odrobinę luzu? 

po pierwsze: posegregujmy swoją szafę. Podzielmy garderobę na rzeczy które nosimy, w których czujemy się dobrze (to nie musi być koniecznie baza, może najlepiej na świecie czujemy się w jaskrawożółtej sukience, albo czerwonym grubym swetrze?) oraz na te które od lat leżą w naszej szafie nieużywane, kupione pod wpływem impulsu. Porządek na półkach pozwoli poukładać sobie wszystko w głowie. 

po drugie: pamiętajmy o tym, że własny styl ma być częścią nas. Odzwierciedlać to, jacy jesteśmy i co lubimy. Nie bójmy się łamać stereotypów nietypowymi rozwiązaniami. Kupujmy mądrze, rzeczy jak najlepszej jakości. Takie, które odpowiednio traktowane posłużą nam przez lata.

ps to kluczowe, by wiedzieć co jest dobre dla naszej sylwetki. Nie każdy krój jest dla wszystkich. Pocieszające jest to, że nawet ten 1% ludzi idealnych nie we wszystkim wygląda dobrze.


Kopiuj tekst

Udostępnij

blogerzy przejmują profil tołpy na FB

tołpa realizuje aktualnie cykl działań w social media, dzięki którym chce pokazać jakie wartości, oprócz pielęgnacji są dla niej ważne; wyjaśnić, że nie chodzi tylko o kosmetyki, ale o styl życia.