Dbając o siebie, zadbaj o innych 
Dbając o siebie, zadbaj o innych 

Dbając o siebie, zadbaj o innych 

Opublikowany

kupując rzeczy, wybierajmy je mądrze, zwróćmy uwagę czy są dobre dla środowiska, pochodzą ze sprawiedliwego handlu albo nie trują środowiska.

będąc na zakupach i wybierając kolejne produkty z półki często kierujemy się ich ceną oraz ilością. Istotne jest to, czy jedna z tych zależnych (a najlepiej obie) są dla nas atrakcyjne.

a gdyby tak podejść do zakupów bardziej świadomie? Oprócz ceny, gramatury czy znanej metki zainteresować się krajem pochodzenia danego produktu?

nasze pozornie błahe wybory mogą mieć naprawdę duże znaczenie.

dzięki temu, że wybierzemy produkt, który pochodzi ze sprawiedliwego handlu ktoś nie pójdzie dzięki nam spać głodny, a dzieci w krajach azjatyckich zamiast ciężko pracować, będą mogły kontynuować naukę.  

świadome zakupy to nie tylko egzotyczne produkty z logo fair trade. To także te najbardziej podstawowe produkty - jak jaja od szczęśliwych kur, czy świeże warzywa z rynku obok, nierzadko dużo lepsze, niż zapakowane w folię idealne rośliny z marketu. 

ps małe zmiany w codziennych wyborach wielu ludzi mogłyby wiele zmienić. Zacznijmy więc od uśmiechu!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Dlaczego najpierw warto próbować?

każdy z nas zaliczył przynajmniej jedną wpadkę zakupową. Zakupy w pośpiechu, bo akurat mamy trzydzieści minut przerwy, bądź zły humor. Brzmi znajomo?