Dlaczego najpierw warto próbować?
Dlaczego najpierw warto próbować?

Dlaczego najpierw warto próbować?

Opublikowany

każdy z nas zaliczył przynajmniej jedną wpadkę zakupową. Zakupy w pośpiechu, bo akurat mamy trzydzieści minut przerwy, bądź zły humor. Brzmi znajomo?

Ostatnia sukienka z wyprzedaży w naszym rozmiarze źle leży, kultowy kosmetyk uczula, a książka z przepiękną okładką jest nudna jak flaki z olejem…

często zakupy, których dokonujemy mają miejsce pod wpływem impulsu. Małe kwoty nie bolą nas tak bardzo i myślimy: „najwyżej to komuś oddam”.

pewnie nie domyślacie się nawet, że gdyby podliczyć te wszystkie nieprzemyślane wydatki, u większości z nas uzbierałaby się całkiem pokaźna suma. Taka, którą śmiało można byłoby przeznaczyć na coś, co zawsze chcieliśmy mieć, ale nigdy nie mieliśmy na to pieniędzy.

nie bójmy się najpierw sprawdzać, czy dana rzecz nam pasuje. Przymierzajmy nawet najzwyklejsze t-shirty (tak, one też mogą źle leżeć), schylmy się w nich, przykucnijmy, a co tam - nawet podskoczmy w tej przymierzalni. Sprawdźmy czy obiecująco wyglądające na manekinie rzeczy na pewno są dla nas.

tak jak ubrania powinny dobrze leżeć, tak samo kosmetyki powinny być odpowiednio dopasowane do potrzeb naszej skóry. Prośmy o próbki - większość drogerii powinna nam ich udzielić. Jeżeli nie – spróbujmy dostać je bezpośrednio od producenta, albo poszukajmy wśród znajomych.

przy wyborze lektury nie kierujmy się piękną okładką, która idealnie będzie nam pasowała do wnętrza. Poświęćmy chwilę w Internecie, szukając informacji na jej temat, lub będąc w księgarni przeczytajmy kilka przypadkowych stron (niekoniecznie tych ze wstępu).

ps jeśli należysz do tych ludzi, którzy książki kupują na kilogramy i w ciemno, następnym razem mijając księgarnię, udawaj, że jej po prostu nie widzisz. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

Naukowe sposoby na mądre radzenie sobie z pracą

10 pomysłów na to, by działać i nie tracić skupienia.