prosta sztuka organizacji
prosta sztuka organizacji

prosta sztuka organizacji

Opublikowany

czyli: jak się organizować, żeby nie zwariować.

doba u każdego z nas trwa dokładnie 24 godziny - nie mniej, nie więcej. Musicie wierzyć nam na słowo, że ludzie sukcesu również w magiczny sposób nie wydłużają swojego dnia. Dlaczego więc - skoro wszyscy mamy równe szanse - jedni z nas przeznaczają swój czas na podbój świata, a inni nie potrafią wyrobić się w terminie z bieżącymi zadaniami?

badania dowodzą, że 40% swojego czasu w trakcie dnia marnujemy. Brzmi drastycznie, ale dowody są twarde. Przeglądanie stron internetowych w pracy może być zajęciem rozwijającym, ale i pierwszym krokiem do prokrastynacji. 

jednym z najbardziej efektywnych sposób na okiełznanie swojego życia jest prowadzenie organizera, w którym możemy wypisać wszystkie zadania do realizacji, a także zaznaczyć ważne terminy. Wierzcie nam, że niewiele rzeczy w trakcie pracy sprawia taką radość, jak wykreślanie linijka po linijce wykonanych zadań. 

drugą ważną kwestią jest sztuka odpuszczania. W pewnym momencie musimy świadomie zdecydować, które rzeczy są dla nas najważniejsze i wykonać je w trybie priorytetowym, inne spychając na drugi plan. 

ps jesteśmy przekonani, że świat nie przestanie istnieć, jeśli od czasu do czasu zrezygnujemy z niektórych wyzwań. Idziemy o zakład?

Kopiuj tekst

Udostępnij

świat należy do ciebie

w życiu mamy zasadniczo do wyboru dwie drogi: albo czekamy na to, co nam przyniesie los, albo bierzemy się ze światem za bary.