body positive
body positive

body positive

Opublikowany

czyli kilka słów o tym, dlaczego różnorodność jest potrzebna.

za gruba dla chudych, a dla chudych za gruba - śpiewała w swojej piosence Kasia Nosowska. Jak świat długi i szeroki, ludzie są, byli i będą zupełnie różni. Jedni będą narzekać na swoją otyłość i krągłości, inni oddaliby wiele za kilka dodatkowych kilogramów na wadze. Są też tacy, którzy z pozoru dysponują ciałem idealnym, choć gdyby zapytać ich, czy jest coś, czego w sobie nie lubią, z pewnością znaleźliby kilka rzeczy.

body positive to ruch, który propaguje myślenie o człowieku w życzliwy sposób, bez względu na to, jak ten wygląda. Nie ma jednego słusznego wzorca męskości ani kobiecości. A ostatecznie to przecież nie o to chodzi, ile centymetrów mamy w pasie, tylko o to, co mamy do powiedzenia światu.

świadomość tego, co lubimy, jakie mamy potrzeby, a jakie słabości sprawia, że akceptacja własnego ciała staje się czymś naturalnym. Nie na każdy aspekt własnego wyglądu mamy wpływ, zamiast więc przejmować się niezbyt kształtnym nosem, najprościej go po prostu polubić. 

ps każde ciało zasługuje na szacunek. Więc przy najbliższej okazji potraktujcie je życzliwiej i pomachajcie do niego w lustrze. 

Kopiuj tekst

Udostępnij

o chomikowaniu

czyli dlaczego gromadzenie rzeczy nie zawsze jest dobre.