czasem szybciej znaczy lepiej
czasem szybciej znaczy lepiej

czasem szybciej znaczy lepiej

Opublikowany

w niektórych przypadkach nie warto odkładać decyzji na później. 

zdarza się, że swoje plany i marzenia odkładamy na później: na jutro, na za tydzień, za rok. Bo we własnych wyobrażeniach będziemy wtedy lepiej przygotowani, bardziej kompetentni. W wielu przypadkach ten tok myślenia będzie zasadny - na idealny dom trudno uzbierać pieniądze z dnia na dzień, ale już np. z nauką języka obcego nie warto zwlekać ani jednego dnia. Pomyślcie tylko, gdzie bylibyście dzisiaj, gdybyście rok temu zaczęli realizować swoje plany. Spory kawałek dalej, niż dziś, prawda?

niepewność, obawa przed nieznanym oraz strach przed porażką sprawiają, że zwlekamy z podjęciem konkretnych działań. Napisanie 300-stronicowej książki brzmi jak zadanie nierealne, ale już tworzenie kilkunastu zdań dziennie można przełknąć. Podobnie jest ze wszystkimi sprawami, które odkładamy na bliżej nieokreśloną przyszłość. Trochę odwagi! Im szybciej stawimy czoła wyzwaniu, tym prędzej zweryfikujemy swoją faktyczną siłę. Gdyby ludzie sukcesu czekali na moment, aż będą gotowi, pewnie nie osiągnęliby połowy tego, co dziś mają na swoim koncie.

ps zwlekać to można ze zmyciem odżywki z włosów (choć też nie polecamy), ale zdecydowanie nie z podejmowaniem ważnych decyzji.

Kopiuj tekst

Udostępnij

minimalizm

czym jest i dlaczego może ci się przydać.