minimalizm
minimalizm

minimalizm

Opublikowany

czym jest i dlaczego może ci się przydać.

w najprostszym ujęciu minimalizm to kierunek ograniczający do minimum wymagania, potrzeby i dążenia. Trend, który powstał jako odpowiedź na masową i bezmyślną konsumpcję, ułatwiając tym samym dotarcie do tego, co jest naprawdę ważne. 

minimaliści często utożsamiani są z ascetami XXI wieku, kojarzącymi się z pustym, najlepiej pomalowanym na biało mieszkaniem i materacem zamiast łóżka. Tymczasem minimalizm można uprawiać bez względu na liczbę zgromadzonych wokół przedmiotów. W tej filozofii nie chodzi przecież o to, by za wszelką cenę pozbywać się wszystkiego z domu, a o to, by zrobić miejsce na to, co nas duchowo i mentalnie wzbogaca.

minimalizm w życiu codziennym pomaga w lepszej koncentracji - kiedy wiemy, na czym powinniśmy się skupić, trudniej jest rozproszyć nasze myśli; ułatwia kontakty interpersonalne - zachęca do poświęcania uwagi przede wszystkim tym, którzy są dla nas istotni; uczy efektywności - sugerując, że mniej często znaczy lepiej - również w pracy; uczy jak szczęśliwie i prosto żyć.

ps pierwszy krok jest zawsze najtrudniejszy, ale zacznijmy od wpuszczenia do głowy (i do mieszkania) trochę świeżego powietrza.


Kopiuj tekst

Udostępnij

rusz się 

czyli aktywności sportowe, które można wykonywać bez większych nakładów finansowych.