szczęście po duńsku
szczęście po duńsku

szczęście po duńsku

Opublikowany

czym jest hygge?

hygge to termin oznaczający sztukę tworzenia przytulnej atmosfery ogniska domowego; dosłownie znaczy miło pobyć razem. Poprzez miłe spędzanie czasu uważa się tu wspólne granie w gry, dzielenie czasu podczas posiłków, przebywanie w przyjemnej atmosferze. 

hygge jest dla Duńczyków stylem życia. To zarówno tworzenie ciepłej atmosfery podczas rodzinnych spotkań, jak i działanie w duchu gry zespołowej - najlepsza sytuacja, to taka, podczas której wszystko można robić razem, pomagając sobie wzajemnie. Na czas wspólnych zabaw problemy zostawia się za drzwiami, zabierając ze sobą pozytywne nastawienie, bez względu na pogodę panującą za oknem. Duńczycy cenią miły, wspólny czas. Przyjemne i piękne doświadczenie to dla nich wspomnienie, które można przechowywać w swojej pamięci i dzielić się nim ze swoimi najbliższymi. 


w jaki sposób charakterystyczne zwyczaje Duńczyków przenieść na domowy grunt? Po pierwsze: ma być miło - zadbaj o przyjemną atmosferę, ciepłe oświetlenie, dobre jedzenie. Po drugie: nie narzekaj - skup się jedynie na pozytywnych rzeczach. Po trzecie: przestań się stresować -  odpuść i skoncentruj się tylko na tym, co naprawdę ważne. Po czwarte: bądź obecny - nie przeglądaj Internetu w telefonie, nie zaglądaj co chwilę w telewizor. 


i po piąte: po prostu dobrze się baw. 

Kopiuj tekst

Udostępnij